ZSP nr 3 powtórnie Szkołą –Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Image
Image

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  w piątek 7 czerwca 2019 r. odwiedził Warszawę  na zaproszenie   Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie aby uczestniczyć w  ceremonii wręczenia  certyfikatów   stwierdzających po raz kolejny  spełnienie warunków  realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS).

 Przypomnijmy, że po raz  pierwszy szkoła otrzymała certyfikację w roku 2018, dzięki której dyrektor szkoły oraz młodzież reprezentowali  Polskę w  Brukseli i Strasburgu.

Wręczenie certyfikatów poprzedzone było wykładem Pani prof. Danuty  Hübner na temat rozpoczynającej się nowej kadencji Parlamentu Europejskiego  ze  szczególnym zwróceniem uwagi na działania związane z młodzieżą. 

Program EPAS on na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie  doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.