ZSP nr 3 w gronie Szkół Myślenia Pozytywnego

Image

W ubiegłym roku szkolnym, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przystąpił do programu organizowanego przez fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, w ramach którego realizowano  zadania certyfikacyjne i podjęto szereg działań na rzecz poprawy dobrostanu psychicznego oraz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Efektem realizacji programu jest również zdobyty tytuł.

Tytuł Szkoły Myślenia Pozytywnego niezmiernie cieszy, ale i zobowiązuje. Udział w programie był dla szkoły bardzo inspirujący, ale co ważne: szkoła nadal może (i zamierza) czerpać inspiracje oraz korzystać z bogatego zbioru materiałów udostępnianych przez organizatora programu Szkoła Myślenia Pozytywnego. 

Na stronach www związanych z realizacją programu Szkoła Myślenia Pozytywnego (zarówno aktualnych jak i archiwalnych) znajduje się m.in. dostęp do bezpłatnego e-learningu dla uczniów, nauczycieli  i rodziców, porady ekspertów on-line (dyżury na stronie Instytutu Edukacji Pozytywnej), dostęp do materiałów związanych z profilaktyką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Na kanale Youtube Instytutu Edukacji Pozytywnej można znaleźć szereg bezpłatnych nagrań (webinarów, zapisów szkoleń, poradników itp.), skierowanych do uczniów, nauczycieli oraz rodziców, z których również warto na bieżąco korzystać.

…do czego serdecznie wszystkich zachęcamy! Dbajmy o siebie!

Poniżej linki do stron związanych z realizacją programu Szkoła Myślenia Pozytywnego:

https://instytutep.pl/

https://myslepozytywnie.pl/

https://www.youtube.com/c/InstytutEdukacjiPozytywnej/featured

 

 

Tekst i zdjęcie: ZSP nr 3

 

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.