Wyjazd na Euroweek młodzieży z II LO

Image
Image

W dniach 24-28 maja 2022 roku w Międzygórzu odbył się obóz językowy Euroweek, w którym uczestniczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Podróż z Malborka minęła sprawnie. Uczniowie wraz z nauczycielami już o godzinie 18tej znaleźli się w miejscu, w którym mieli spędzić następne 5 dni.

 

Przez cały pobyt pod opieką wolontariuszy z różnych zakątków świata poznawali kulturę, kuchnię oraz problemy społeczne państw, takich jak: Peru, Albania i Filipiny. Razem z uczniami z Białobrzegów i Warszawy pokonywali codzienne wyzwania i wewnętrzne bariery. Współpracując, rozwiązywali zadania rozwijające ich zdolności komunikacyjne oraz odwagę w codziennych sytuacjach.

 

W czwartek uczniowie II LO w Malborku udali się na wycieczkę do Kłodzka, w trakcie której zwiedzili twierdzę. Niezwykle emocjonujące były jej podziemia. Przemierzając wąskie, mokre i ciemne korytarze, zwiedzający mierzyli się z własnymi ograniczeniami. Największym wyzwaniem okazał się tunel Krasnal, młodzi turyści pokonali podziemne przejście mierzące 90 centymetrów. Mieli również okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki czarującej starówki.

 

Ostatniego dnia wybrali się na wycieczkę po urokliwych miejscach Międzygórza.

Po wieczornych zajęciach nastąpiło uroczyste i pełne wzruszeń zakończenie.

Warto wspomnieć, że językiem obowiązującym podczas wyjazdu był język angielski, co sprzyjało przełamywaniu barier komunikacyjnych.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: II LO

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.