Wymiana młodzieży I LO w Malborku ze szkołą partnerską z Niemiec

Image
Image

W dniach 13-17 czerwca gościmy w naszym mieście oraz  szkole młodzież z niemieckiej szkoły Otto- Hahn- GymnasiumatMonheimamRhein. Grupa 20 uczniów  z Niemiec przyjechała pod opieka pana Stefana Menke- nauczyciela historii oraz wychowania fizycznego oraz InyLensing- nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego.

Celem wizyty jest uzmysłowienie młodzieży okrucieństwa zbrodni wojennych dokonanych przez Niemcy w trakcie okupacji wojennej oraz nawiązanie stałej współpracy pomiędzy naszymi miastami oraz szkołami.

We wtorek  goście z Niemiec w towarzystwie naszych uczniów oraz nauczycieli zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz inne zabytki Gdańska.

Dzisiaj odbyło się spotkanie w naszej szkole wraz z dyrekcją. Uczniowie oraz nauczyciele z Niemiec byli pod wrażeniem historii oraz nowo odrestaurowanych budynków naszego liceum. W godzinach popołudniowych będziemy zwiedzać Muzeum Stutthof w Sztutowie.

W czwartek przewidziana jest wizyta w Muzeum Zamkowym w Malborku oraz integracja młodzieży oraz nauczycieli na terenach wokół jeziora sztumskiego.

Liczymy na stałą współpracę pomiędzy naszymi szkołami.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: I LO


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.