Uczennice Technikum nr 3 na uroczystej gali w Pucku

Image
Image

 

Z radością  informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami

Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego pod nazwą “11 Listopada-Narodowe  Święto Niepodległości”.

 

Zuzanna Statkiewicz z klasy czwartej kształcąca się w zawodzie technik programista i Aleksandra Smolińska kształcąca się w zawodzie technik  organizacji turystyki, otrzymały zaproszenie do Pucka na uroczystą galę, która odbyła się 15 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Obie uczennice przygotowały prace plastyczne, którym przyświecało motto:

“Jak słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę” - Horacy. Znani i nieznani bohaterowie walk o niepodległość Polski (1918-1922).

Jury przyznało Zuzi II miejsce, a Oli wyróżnienie.

 

Łącznie do organizatorów - PCKZiU w Pucku - wpłynęło prawie dwieście prac plastycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z różnych powiatów naszego województwa.

Honorowy patronat nad konkursem objął członek Zarządu Województwa Pomorskiego- Pan Józef Sarnowski, który był jednym z wręczających nagrody. Wśród gości obecni byli także: Wicestarosta Pucki- Tomasz Herrmann oraz Wicewojewoda Pomorski- Pan Aleksander Jankowski, który po zakończeniu uroczystości poświęcił czas na krótką rozmowę z naszymi laureatkami.

Wszyscy nagrodzeni, wyróżnieni i goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów puckiej placówki.

 

Na koniec tej wyjątkowej uroczystości laureaci, ich opiekunowie, sponsorzy nagród i goście zostali podjęci przez organizatorów pyszną zupą, apetycznymi kanapkami, a także ciastem przy kawie i herbacie.

 

Opiekunem uczennic była Izabela Trofimowicz- Paziak, która zachęciła je do wykorzystania talentu plastycznego i udzieliła wskazówek merytorycznych związanych z tematem.

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Technikum nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.