Innowacja pedagogiczna ZSP nr 3 w Muzeum Zamkowym

Image
Image

Dnia 6 maja 2019 roku, w ramach nowo podjętej współpracy pomiędzy naszą szkołą a Muzeum Zamkowym w Malborku, uczniowie klas hotelarskich i turystycznych w ramach innowacji pedagogicznej opracowanej przez nauczycieli języków obcych „ Poznajmy nasz Zamek” udali się na pierwsze zajęcia warsztatowe do muzeum pod opieką nauczycieli języków obcych i zarazem przewodników muzealnych.

 

Głównym celem wizyty było poznanie roli obiektu jako muzeum a zarazem jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Polsce, jak również poznanie zasad i organizacji zwiedzania.

 

Uczniowie pod opieką nauczycieli przewodników zdobyli wiedzę historyczną na temat Zakonu Krzyżackiego, a w szczególności na temat historii Zamku Krzyżackiego w Malborku, miasta Malborka oraz regionu Żuław. Wiedzę tą będą mogli wykorzystać w bezpośrednim kontakcie z turystą w celu zaproponowania mu możliwości spędzenia czasu w zależności od jego potrzeb czy zainteresowań.

 

W czerwcu planujemy następne spotkania warsztatowe w celu rozwijania umiejętności językowych z podziałem na grupy językowe: język angielski, niemiecki, włoski i hiszpański.

 

Dziękujemy Muzeum Zamkowemu za możliwość nieodpłatnego wstępu do obiektu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Beata Stawarskiej, zastępcy Dyrektora do Spraw Marketingu i Administracji.

 

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

  • Image 1

© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.