Dziewczyny z II L.O. w finale wojewódzkim plażowej piłki siatkowej

Image
Image

Dnia 5 czerwca 2019 roku na plaży w Gdyni odbyły się finały wojewódzkie w plażowej piłce siatkowej. Do turnieju przystąpiły zespoły wyłonione z wcześniejszych półfinałów wojewódzkich i etapu powiatowego. W gronie najlepszych sześciu drużyn dziewcząt województwa pomorskiego znalazły się reprezentantki II L.O. Malbork w składzie Klaudia Dusowska, Julia Michalewicz oraz Diana Dąbrowska, na co dzień grające w zespole „Orła Malbork”.

Niestety po niezbyt udanym losowaniu, nasze dziewczyny trafiły do bardzo trudnej grupy z zespołami z Gdyni oraz Pucka. W pierwszym meczu  Julka i Klaudia wygrały po bardzo zaciętym meczu z zespołem gospodarzy w dwóch setach do 14 punktów. W drugim mecz naszej grupy pomiędzy zespołami z Gdyni i Pucka zwycięsko wyszły gdynianki. O ostatecznej kolejności miejsc w grupie zadecydował nasz mecz z zawodniczkami z Pucka, który niestety przegraliśmy, zajmując tym samym 3 miejsce w grupie B.

W meczu o V miejsce turnieju Julka i Diana walczyły z zespołem z Miastka. Mecz zakończył się pewną wygraną dziewczyn z Malborka 2:0. Opiekunem zespołu był Piotr Konopka. Gratulujemy sukcesu.

 

Tekst i zdjęcia: II L.O.


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.