Informatycy z ZSP nr 3 w Lacroix Electronics

Image
Image

W  dniu 10  czerwca  2019 r. uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w  wyjeździe  studyjnym do firmy Lacroix Electronics  w Kwidzynie. Wyjazd realizowany był w ramach   projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Poniżej wrażenia uczniów:

Wyjechaliśmy autobusem o 8.00 z parkingu ZSP3, jechaliśmy do Kwidzyna około godziny. Po dotarciu otrzymaliśmy Identyfikatory Gości, fartuchy i opaski uziemiające. Podzielono nas na 3 grupy, niebieska, pomarańczowa i różowa, trafiłem do grupy niebieskich. Naszym pierwszym zadaniem był konkurs dostaliśmy testy na których rozwiązanie mieliśmy 40 minut. Potem udaliśmy do hal produkcyjnych, wspaniały widok, mogliśmy ujrzeć Maszyny, Roboty i Koboty, czyli Roboty które potrzebują ingerencji człowieka. Na koniec weszliśmy do pokoju gdzie czekały na nas zestawy od El-Go z których robiliśmy różne kombinacje, na przykład po kliknięciu przycisku lampka LED zaczęła świecić. Na koniec każdy odłożył fartuchy do specjalnego pojemnika i zwróciliśmy identyfikatory. Bardzo mi się podobało pobyt w Lacroix, przyjaźni pracownicy ale również ciężko pracujący. Firma przestrzega praw BHP i ma parę surowych zasad.

Dawid C.

 

Wczoraj cała moja klasa 2K pojechała do Kwidzyna, a dokładnie do firmy Lacroix Elecronics. Firma ta produkuje różnego rodzaju płytki drukowane. Siedziba ta jest bardzo rozległa i dobrze prowadzona.

Uczestniczyliśmy tam w ciekawych zajęciach prowadzonych przez tamtejszych pracowników. Po tych zajęciach wróciliśmy do Malborka.

Jakub K.

 

Dnia 10.06 br. odbyła się wycieczka do Kwidzyna, do firmy Lacroix Electronics. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się ta firma oraz w jakich warunkach pracują. Produkują oni układy sterujące do znanych marek, takich jak Ferrari czy Porsche. Zwiedziliśmy halę produkcyjną, stołówkę oraz zajęliśmy się małymi doświadczeniami. Bardzo miła Pani, która nas oprowadzała, opowiedziała nam, że w firmie pracuje osoba która może iść na zakupy za pracowników. Firma zatrudnia fizjoterapeutę, masażystę oraz fryzjera.

Miłosz K.

 

Wycieczka 10.06 do Zakładu Pracy w Kwidzynie "Lacroix" przebiegła bardzo przyjemnie. Zwiedzaliśmy oraz podziwialiśmy pracę pracowników i maszyn na hali produkcyjnej. Podczas zajęć praktycznych świetnie się bawiliśmy tworząc mini obwody zamknięte takie jak np. alarm, który udało nam się stworzyć. Wycieczkę zakończyliśmy testem wiedzy z elektroniki oraz pysznym jedzonkiem na stołówce. 

Karol G.

 

Wycieczka bardzo mi się podobała, zwiedziliśmy hale produkcyjne, znajdowały się tam interesujące maszyny (roboty . Dodatkową atrakcją było tworzenie obwodów zamkniętych. Na samym końcu napisaliśmy test, który podsumowywał wiedzę, którą mogliśmy zdobyć podczas pobytu. Dla osoby, która osiągnie najlepszy wynik była przewidziana nagroda. Pozdrawiam. 

Mateusz M.

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.