Młodzi z II L.O. na wycieczce do Muzeum Lotnictwa Polskiego

Image

Wyjazd do Krakowa w dniach 30.09-04.10.2019r. klasy 3D wraz z opiekunami: p. J. Włodarczyk i p. D. Konefał, wypełniły punkty oczywiste jak i mniej spodziewane. Zaliczyliśmy historię Polski „w pigułce” w postaci Wawelu i okolic, krakowskiego Kazimierza i Starego Miasta. Z okolicznych atrakcji udało się dostać do kopalni soli w Wieliczce.

Ponadto odwiedziliśmy jedyne w Polsce Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie odkryliśmy nawet eksponaty z lotniska z Królewa pod Malborkiem. W Muzeum znajduje się fragment terenu i część obiektów jednego z najstarszych stałych lotnisk w Europie. Założone zostało w 1912 roku dla potrzeb lotnictwa Austro-Węgier. Należy przy tej okazji przypomnieć o stacjonowaniu na tym terenie na przełomie XIX i XX wieku fortecznego oddziału balonowego 2 Pułku Artylerii Fortecznej twierdzy Kraków. 

Niemniej najbardziej zaskoczyła nas wizyta w Muzeum Manggha, które łączy podstawowe funkcje muzealne z szeroką aktywnością żywego centrum kultury, propagującego wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu. Oprócz sporej dawki wiedzy o Japonii, wzięliśmy udział w warsztatach origami oraz poznaliśmy Tokio na interaktywnej wystawie.

 

 

Tekst i zdjęcie: II L.O.


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.