Uczniowie ZSP nr 3 na Targach Polagra

Image
Image

W dniu 03 października 2019r. uczniowie klasy I kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa uczestniczyli w wyjedzie na Międzynarodowe Targi Polagra Gastro oraz Targi Wyposażenia Hoteli INVEST – Hotel w Poznaniu.

To jedno z ważniejszych wydarzeń dla właścicieli restauracji, hoteli, szefów kuchni, dystrybutorów sprzętu gastronomicznego, firm cateringowych i obiektów noclegowych, a przede wszystkim dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Targi to wydarzenie pełne nowoczesnych rozwiązań – wyposażenia i urządzenia zaplecza kuchennego, sal restauracyjnych i barów, pokoi oraz łazienek hotelowych, centrów konferencyjnych i ośrodków szkoleniowych, usług dla gastronomii, produktów spożywczych, odzieży specjalistycznej.

            W przestrzeni specjalistycznej targów Polagra Gastro odbyła się IV edycja Pucharu Polski Carvingu w kategoriach juniorzy i specjaliści. Celem jej jest promowanie Carvingu – szerzenie sztuki rzeźbienia wśród młodzieży. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice:

    1. Wioleta Zielonka – klasa IVG
    2. Klaudia Dulska – klasa IV G
    3. Kamila Grzywińska – klasa III G

Nasi uczniowie zostali wyróżnieni i w nagrodę otrzymali voucher uprawniający do bezpłatnego udziału w profesjonalnym Kursie Carvingu o wartości 1000 zł, podręcznik do ćwiczeń – Carving, puchar i syjamski nożyk do carvingu.

Warto podkreślić, iż wyjazd na targi zrealizowany został w ramach projektu: „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

Tekst: Nauczyciel opiekun Ewelina Kępińska –Lipińska, ZSP nr 3

Zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.