Wizyta studyjna uczniów ZSP nr 3 u pracodawcy

Image
Image

Dnia 24.10.2019r. uczniowie klasy drugiej i czwartej technikum kształcący się w  zawodzie technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa uczestniczyli w wyjeździe do Hotelu Sadova **** w Gdańsku w ramach wizyty studyjnej uczestników projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

 

       Podczas wizyty uczniowie brali udział w zwiedzaniu wszystkich dostępnych działów obiektu, sal konferencyjnych, gastronomii, jednostek mieszkalnych różnego typu, zaplecza SPA oraz administracyjnego. Poznali również specyfikę pracy w recepcji oraz służby pięter. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy dzięki temu mogli dokładnie poznać każdy dział i strukturę organizacyjną obiektu.

 

           Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się pogadanka na temat wymagań stawianych osobom ubiegającym się o pracę w hotelu oraz na temat ścieżek rozwoju i awansu zawodowego.

 

          Zostaliśmy zapoznani również z działalnością marketingową obiektu. Poznaliśmy w praktyce zasady kategoryzacji obiektów,  pod okiem pracowników hotelu poznawaliśmy wyposażenie jednostek mieszkalnych oraz pomieszczeń ogólnodostępnych, które ma wpływ na zaszeregowanie obiektów do odpowiedniej kategorii i rodzaju.

 

          Możliwość uczestniczenia w tej wizycie to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy ma temat hotelarstwa w praktyce. Daje to ogromną motywację do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności, a także pokazanie młodzieży jakie mają możliwości pracy w branży turystyczno- hotelarskiej.

 

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.