ZSP nr 3 na inauguracji programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego

Image
Image

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  w dniach 28-29 października  2019 r. odwiedził Warszawę  na zaproszenie   Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie aby uczestniczyć w  inauguracji kolejnej edycji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS).

Przypomnijmy, że po raz  pierwszy szkoła rozpoczęła działania w ramach programu w roku 2017. Po  inauguracji odbyło się dwudniowe szkolenie, podczas którego była okazja wysłuchania wykładu  prof. Marka Belki na temat  nowej kadencji Parlamentu Europejskiego  ze  szczególnym zwróceniem uwagi na działania związane z młodzieżą. 

Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie  doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.