Jakub Grapentyn i Lila Szpaczyńska z I Liceum Ogólnokształcącego popłynęli na medal!

Image

Dn. 26 października br. odbyła się IV edycja zawodów o nazwie Elbląska Jesień Pływacka na pływalni Dolinka w Elblągu. W zawodach rywalizowało 300 zawodników z 15 klubów. Malborski Klub MAL WOPR zajął wysoką - czwartą lokatę w klasyfikacji klubowej. Do sukcesu Klubu przyczynili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

            Dumą szkoły jest  uczeń z klasy 1C/ 4 - Jakub Grapentyn, który w klasyfikacji indywidualnej zawodników 14-letnich zajął najwyższe miejsce na podium we wszystkich swoich  startach w czasie tych zawodów.  Gratulujemy Kubie tego sukcesu. Wiemy, iż jest to wynik jego ciężkiej pracy i wytężonych treningów.

            Na uznanie zasługuje również uczennica klasy 1A/ 4 – Liliana Szpaczyńska, która zdobyła na tych zawodach 2 medale srebrne oraz 1 złoty. Co więcej,  osiągnęła rekord życiowy w konkurencji  na 100 metrów stylem klasycznym. Brawo!

            Podziękowania i gratulacje należą się także trenerkom naszych uczniów Pani Iwonie Ciecholewskiej oraz Dorocie Grzywackiej z MAL WOPR, które pracują z Kubą oraz Lilą na co dzień.

 

Tekst i zdjęcia: I LO


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.