Wigilia dla potrzebujących w ZSP nr 3

Image
Image

Około 100  osób przybyło na wigilię, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, ich rodzice i nauczyciele. Przy stołach zasiedli dorośli i dzieci z rodzin w potrzebie. W spotkaniu uczestniczyli także elbląski biskup pomocniczy ks. Wojciech Skibicki oraz Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku.

Wigilia dla osób potrzebujących została zorganizowana przez ZSP 3 po raz czwarty. Uczniowie z klas gastronomicznych przygotowali kolację, a młodzież z klas hotelarskich zapewniła pełną obsługę spotkania, które odbyło się w środę 18  grudnia w sali bankietowej „Przy Orliku”. W przygotowanie wigilii włączyli się też rodzice uczniów, piekąc mnóstwo przepysznych ciast. Pomocy udzieli szkole także zaprzyjaźnieni restauratorzy- Malaga oraz Gościniec nad Wisłą.

Boże Narodzenie to takie święta, podczas których nikt nie powinien być sam, dlatego dzielmy się z innymi tym, co mamy, nawet uśmiechem – właśnie to przyświecało organizacji takiego spotkania..

Przy stołach zasiadły rodziny wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku i Miłoradzu. Młodzież i nauczyciele zadbali nie tylko o smaczne, tradycyjne potrawy wigilijne, ale także o oprawę artystyczną. Nie zabrakło więc wspólnego kolędowania które w profesjonalny sposób przygotował dla uczestników wieczerzy wigilijnej malborski zespół  Amber Chant.

Najmłodszych odwiedził św. Mikołaj. Najmłodsi goście wrócili do domów ze świątecznymi paczkami przygotowanymi przez uczniów szkoły.

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.