Dzieci z SP w Kończewicach z wizytą w Karpaczu

Image
Image

W pierwszym tygodniu marca br. uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej w Kończewicach wraz z wychowawcą, panem Marcinem Czarneckim wybrali się do Karpacza, aby doskonalić swoje umiejętności w jeździe na nartach.

W podróż wyruszyli nocnym pociągiem ze stacji Tczew. Na miejsce dotarli w niedzielny poranek, który spędzili na zwiedzaniu głównych atrakcji Karpacza – Świątyni Wang, skoczni, drogi o zaburzonej grawitacji i centrum. Kolejne dni spędzili na stoku Kopa, gdzie pod okiem instruktorów szlifowali swoje umiejętności. Pogoda dopisywała każdego dnia. Padał śnieg, świeciło słońce, czasami powiało. Dzieciaki świetnie się bawiły, integrowały i co raz szybciej pokonywały wyznaczone trasy. Orczyki i wyciągi były na porządku dziennym. Jak twierdzi opiekun grupy „umiejętności poszybowały zdecydowanie w górę”.

W piątkowy poranek dnia 6 marca wrócili do swoich domów. Cali i zdrowi. Pełni energii. Zadowoleni i szczęśliwi oraz zaopatrzeni w prawdziwe, pyszne oscypki zakupione u zaprzyjaźnionego górala.

 

Tekst i zdjęcia: SP Kończewice


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.