ART EKOLOGIA nadchodzi. Dziewczyny z I LO przekazują cenną wiedzę

Image
Image

Pewnie większość ludzi zastanawia się, jak odpowiedzieć swojemu dziecku, młodszemu rodzeństwu albo uczniom na pytania: czym jest ekologia? Jakie są zagrożenia dla Ziemi, jak możemy ją uratować? W jaki sposób segregować śmieci?

Z pomocą przychodzimy my – zespół ART EKOLOGIA. Jesteśmy grupą licealistek, które w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w interesujący sposób pomagają najmłodszym znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Prowadzimy zajęcia dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych. Nasze lekcje podzielone są na dwie części: pierwsza  to odrobina teorii, przekazana w praktyczny sposób – dyskusja z dzieciakami na temat ekologii oraz gra, podczas której maluchy uczą się segregować śmieci. Druga część zajęć to warsztaty plastyczne – dzieci tworzą ze śmieci wspaniałe ozdoby lub zabawki.

Poprzez nasz projekt chcemy, aby już najmłodsi posiadali wiedzę o ekologii i świadomość zagrożeń, jakie mogą nas spotkać. Pragniemy, aby nawet w dobie Internetu, dzieci były kreatywne i potrafiły spędzić czas bez urządzeń elektronicznych, ale w towarzystwie kredek, mazaków, czy bibuły, wykorzystując swoją wyobraźnię.

Za nami już szereg zajęć w Przedszkolu „Bratek” i SP1 w Malborku oraz w Przedszkolu w Miłoradzu, gdzie tematami warsztatów plastycznych były, np. wykonywanie ozdób świątecznych z rolek po papierze toaletowym czy z kubeczków po jogurtach; ozdabianie puszek, z których powstały pojemniki na przybory szkolne, zrobienie zwierząt chronionych na świecie z rolek po papierze toaletowym. Czekają nas jeszcze spotkania z dzieciakami w innych placówkach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy  lub do zaobserwowania naszego profilu na Instagramie, gdzie dzielimy się zdjęciami z zajęć (@artekologia).

Ekologiczny team: Weronika Wieliczko, Julia Jendernalik, Agata Steiniger, Zuzanna Wojtaś, Alicja Nawrocka

 

Tekst i zdjęcia: I LO


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.