Wojewódzki sukces ucznia ZSP nr 3

Image
Image

W finale Konkursu  Wiedzy o Przedsiębiorczości, który 5 marca 2020 r. odbył się w Auli im. Profesora Jerzego Młynarczyka  Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Gdyni udział wzięło 322 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województw pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Autorem testu, składającego się z 30 pytań, był dr Waldemar Kuntz, przedsiębiorca, wykładowca WSAiB. Uczniowie mieli 20 minut, aby poprawnie odpowiedzieć na pytania. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników przez jury, uczestnicy wysłuchali kilku ciekawych prelekcji: dr Anna Sperska, Dyrektor Zarządzający w firmie Lograd, wykładowca WSAiB wygłosiła wykład nt. „Sprzedaż – nauka czy sztuka”, przedstawicielki Credit Agricole mówiły o bezpieczeństwie w sieci, a Marcin Szmidtke z OVB Allfinanz nt. rynku finansowego w Polsce.

W organizowanym przez WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni po raz 11 Konkursie Wiedzy o Przedsiębiorczości najlepszymi okazali się uczniowie lęborskich placówek, a także uczeń klasy trzeciej Rafał Marczuk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku.

Główna nagroda to indeks na dowolny kierunek studiów w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, czyli bezpłatny semestr studiów na wybranym kierunku kształcenia. Nagrody zwycięzcom wręczali dr Paweł Chyc, dziekan Wydziału Prawa i Administracji WSAiB, dr Waldemar Kunz oraz przedstawiciele firm Credit Agricole Bank oraz OVB Allfinanz.

 

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.