Klimat to NASZA przyszłość – wyróżnienie dla ZSP nr 3

Image
Image

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 udowodnili, że nie jest im obojętna przyszłość i losy naszej planety. Okazało się również, że ciężka praca zawsze się opłaca i za działania prowadzone w ramach konkursu „Klimat to przyszłość” organizowanego przez Fundację Schumana zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z 18 szkół w Polsce!

Przypomnijmy, że uczniowie klas 2HT oraz 3Lb, pod kierunkiem pani Ilony Rażewskiej, nauczyciela biologii i geografii, prowadzili szereg działań konkursowych pogłębiających świadomość ekologiczną. Przygotowali kreatywne i oddziałujące na wyobraźnię eko- plakaty, przeprowadzili ankietę dotyczącą świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły oraz wybrali się do zaprzyjaźnionego przedszkola, aby porozmawiać z najmłodszymi o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane zarówno w szkole, jak i w lokalnych mediach.

Wszystkie te, jakże przyjemne i pożyteczne działania zostały docenione przez jury konkursowe z Fundacji Schumana. Na stronie internetowej Fundacji możemy przeczytać:

Musimy przyznać, że jesteśmy pod dużym wrażeniem wszystkich relacji z lekcji przeprowadzonych według naszego scenariusza, jak i waszych własnych inicjatyw i projektów stworzonych w ramach konkursu, na rzecz ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. To fantastyczne, że mamy w kraju tyle zaangażowanych młodych ludzi z wieloma wspaniałymi pomysłami!

My również cieszymy się z możliwości udziału w konkursie oraz z wyróżnienia, jakim jest zaproszenie do udziału w Paradzie Schumana w maju. Jak powiedzieli uczestnicy: To był bardzo pracowity dla nas okres, ale czujemy ogromną satysfakcję. Wiemy, że to nie koniec naszych działań, bo o przyrodę, szczególnie w najbliższym otoczeniu należy dbać nie tylko od czasu do czasu. „Klimat to przyszłość”, nie tylko hasło konkursowe…

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.