ZSP nr 3 powtórnie Szkołą – Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Image
Image

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  w dniu 23 czerwca 2020 r. otrzymał z  Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie   certyfikat   stwierdzający po raz kolejny  spełnienie warunków  realizacji programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). Dyrektor Szkoły oraz nauczyciele i uczniowie realizujący program otrzymali podziękowania  za zaangażowanie w realizacji działań na rzecz Parlamentu Europejskiego.

Przypomnijmy, że po raz  pierwszy szkoła otrzymała certyfikację w roku 2018, dzięki której dyrektor szkoły oraz młodzież reprezentowali  Polskę w  Brukseli i Strasburgu .

W tym roku wręczenie certyfikatów nie odbyło się w siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego z powodu epidemii. Spotkanie wyróżnionych szkół zaplanowano we wrześniu.

Program EPAS ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie  doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich .

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.