Panowie z ZSP 3 dołączyli do I Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki

Image
Image

Kolejny raz społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 pokazała, że nasza szkoła nie tylko uczy i bawi, ale również wychowuje i stwarza szanse do wyrażania swojego stanowiska w ważnych sprawach. Okazją do tego był trwający od 1 do 7 grudnia 2020 r. I Pomorski Tydzień Białej Wstążki.

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja, mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać.

Symbolem akcji jest biała wstążeczka. Po raz pierwszy założyli je mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek zamordowanych 6 grudnia 1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu. Napastnik, 25-letni mężczyzna, uważał, że kobiety nie powinny studiować na wydziałach nauk ścisłych, technicznych.

Aby wyrazić swoje poparcie dla akcji, uczniowie klas 1L, 2iPs, 3K oraz 3La w trakcie zajęć z wychowawcą on-line przygotowali wspólne zdjęcia z białą wstążką. Do akcji przyłączył się również Dyrektor Szkoły.

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.