Zgrana Paczka z ZSP nr 3 działa dla Szlachetnej Paczki

Image
Image

Zdawać by się mogło, że panująca na zewnątrz pogoda – zimna, pochmurna i wietrzna oraz konieczność nauki zdalnej skutecznie odsuną nas od siebie nawzajem i pozamykają na dobre w domach. Nic bardziej mylnego! Wystarczy jeden dobry pomysł i „iskierka”, która wzbudzi w nas zapał do działania. A ponieważ grudzień jest miesiącem wpisanym w kalendarz naszej szkoły pod hasłem działań charytatywnych – w tym roku nie mogło być inaczej.

Krótka wymiana wiadomości, kilka spotkań on-line aby ustalić szczegóły działania oraz możliwości, którym dysponujemy i gotowe - grupa 25 nauczycieli z ZSP 3 dołączyła do inicjatywy Szlachetnej Paczki. Po wyborze rodziny, której mogliśmy pomóc, z coraz większym uśmiechem na ustach kolejno odhaczaliśmy potrzeby, które udało nam się spełnić. Od tych najbardziej podstawowych, aż po specjalne życzenia rodziny. Niczym zgrana klasa – zorganizowaliśmy pracę tak, aby każdy znalazł swoje miejsce. Zebraliśmy odpowiednią sumę pieniędzy, zrobiliśmy zakupy, a następnie zapakowaliśmy wszystko w 19 świątecznych prezentów, które w Weekend Cudów – 12 i 13 grudnia – trafiły najpierw do magazynu Szlachetnej Paczki, a potem zostały przewiezione przez wolontariuszy do „naszej” rodziny.

Nasza radość z tego, że mogliśmy pomóc jest ogromna – chyba każdy z nas myślał kiedyś o tym, żeby zaangażować się w Szlachetną Paczkę, jednak w pojedynkę byłoby to trudne przedsięwzięcie. Cieszymy się, że jesteśmy jedną z trzech grup darczyńców z powiatu malborskiego, którzy dołączyli do tego pięknego dzieła pomocy w naszym lokalnym otoczeniu. Dziękujemy wolontariuszom Szlachetnej Paczki za pełne wsparcie i przesympatyczną współpracę, a „naszej” rodzinie za piękne życzenia świąteczne, przy których poleciała niejedna łezka.

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.