Maraton Czytelniczy 2021 w I LO w Malborku

Image
Image

            Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, już po raz czwarty, brali udział w Maratonie Czytelniczym (VI edycja) - ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem spotkania była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku - Filia Gdańska.

            Do tegorocznej edycji Maratonu „Na Literackim Szlaku”, oprócz naszej szkoły, zgłosiły się 72 placówki, łącznie 650 uczniów.  W ciągu roku szkolnego 2020/2021 uczestnicy maratonu mieli okazję zapoznać się z różnorodną literaturą: Imperium i Transsyberyjska,58 Ryszarda Kapuścińskiego, Upiór w ruderze Andrzeja  Pilipiuka, Latawiec z betonu Moniki Milewskiej, Upadek Gondolinu J. R. R. Tolkiena, Znaki szczególne Pauliny Wilk oraz Ponad wszystko Nicoli Yoon.

            Organizatorzy konkursu przeprowadzili sześć testów ze znajomości lektur, do których przystąpili uczniowie z klas 2a4, 2b4,2c4,2d4. Testy nie należały do najłatwiejszych, ale uczestnicy podołali tym trudom. Laureatką VI edycji Maratonu Czytelniczego została Monika Witkowska - uzyskując 111 punktów, a finalistką Julia Jendernalik -109 punktów. Zasłużyły na nagrody ufundowane przez Miasto Gdańsk.
            W zeszłym roku napisałyśmy, że Maraton Czytelniczy daje młodym ludziom satysfakcję z poznawania lektury, rozwija wyobraźnię, uczy po prostu radości życia, ale też daje solidne podstawy do dalszego, twórczego uczestnictwa w kulturze. I nic się nie zmieniło w naszym podejściu do tego szlachetnego projektu. Jako nauczyciele bibliotekarze I LO w Malborku  zamierzamy nadal promować maraton!

Nauczyciele bibliotekarze I LO w Malborku

 

Tekst i zdjęcia: I LO


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.