Uczeń z II LO laureatem konkursu historycznego

Image

 

Uczeń naszej szkoły Kacper Tomaszewski z klasy 1E o profilu humanistyczno- prawno-językowym zajął I miejsce w powiatowych eliminacjach konkursu historycznego ,,Śladami historii’’ w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej organizowanego przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, naszą szkołę reprezentowało 20 osób.

II miejsce zajęła Julia Socińska z klasy 2a o profilu humanistyczno-prawnym, a Krzysztof  Rybka z klasy 2A także o profilu humanistyczno-prawnym otrzymał wyróżnienie. Opiekunem merytorycznym była nauczycielka historii pani Anna Jaszkowska.

Wyróżnienia otrzymały także uczennice klasy 1B: Julia Rogowska oraz Nadia Laskowska, których opiekunem była pani  Magdalena Blum- Olęcka.

Celem konkursu była popularyzacja historii Malborka oraz jego zabytków, promocja naszego miasta, integracja uczniów malborskich szkól oraz umożliwienie rywalizacji uczniów malborskich szkół, w wyniku której uczniowie II LO spisali się na medal!

Cieszymy się z osiągniętych sukcesów i gratulujemy!

 

 

Tekst i zdjęcie: II LO


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.