ZSP nr 3 Szkołą – Ambasadorem Parlamentu Europejskiego po raz czwarty

Image
Image

W roku szkolnym 2020/2021 niemal wszystkie działania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  zmieniły swoją formę, jednak jak zawsze konsekwentnie dążyliśmy do realizacji objętych celów. Jeden z nich – edukacja europejska uczniów naszej szkoły – już po raz czwarty przyniósł nam nie tylko dużo satysfakcji, ale też tytuł Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego (EPAS).

Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie zorganizowało wirtualne spotkanie certyfikacyjne ze starszymi ambasadorami programu już w czerwcu, natomiast korzystając z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego podsumowaliśmy ubiegłoroczną edycję programu EPAS z młodzieżą, a także zainaugurowaliśmy nową, której szczegóły poznamy jak zawsze pod koniec września. Dotychczasowe uczestnictwo w programie pozwoliło nam poszerzyć wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej i polityki europejskiej nie tylko w teorii, ale również praktycznie – poprzez udział w warsztatach, spotkaniach z osobami pracującymi w strukturach Parlamentu Europejskiego, niezapomnianych wyjazdach do Warszawy czy Strasburga oraz poprzez coroczną organizację Dnia Europy.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Młodszym Ambasadorom i Ambasadorkom EPAS, którzy zadbali o najwyższej jakości działania w projekcie – najpierw poprzez poszerzanie własnej wiedzy podczas szkoleń, a następnie przekazanie jej kolegom i koleżankom ze szkolnych ławek, a także tym nieco młodszym – z zaprzyjaźnionego przedszkola. Liczymy, że w tym roku szkolnym dołączą do nas nowi, chętni do działania uczniowie. Starszymi Ambasadorami programu pozostają: p. Iwona Krauze, p. Agnieszka Jeromin oraz p. Jan Stawicki.

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.