Uczennica z II LO dzielnie walczy o roczny wyjazd do Ameryki

Image

Program FLEX (FutureLeaders Exchange) to super okazja dla wszystkich ambitnych, głodnych zmian i wyzwań Licealistek i Licealistów z Polski na daleki wojaż i zdobycie wykształcenia za Oceanem. Jedną z uczennic  naszego liceum, która rzuciła wyzwanie przygodzie za oceanem jest Julia Tessikowska z klasy 3e4. Jest to żmudna wieloetapowa rywalizacja i selekcja najlepszych kandydatów.

1 Etap składał się z Aplikacji online, test z czytania (również online) i pisanie 3 esejów po 300 słów. W tym roku aplikowalo 3010 osób z Polski, a do półfinałów dostało się mniej więcej tylko 10% ,w tym nasza Julka. Później były półfinały, które również składały się z aplikacji online. Były jeszcze rozmowy kwalifikacyjne, na której Julia rozmawiała z osobą z Ameryki i eseje pisane online razem z innymi Półfinalistami. Pisała jeszcze list do rodziny goszczącej w Ameryce, na podstawie listu będzie zdecydowane, w którym domu miałaby mieszkać (jeżeli przejdzie do ścisłych finałów).

Dn. 26.11 br. odbył się ostatni pisemny etap i teraz czekamy na wyniki. Jeżeli Julka zostanie finalistką, będzie mogła zacząć swoją przygodę już w sierpniu i potrwa ona aż rok!!! Z całej Polski, co rok wyjeżdżają tylko 42 osoby. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pan Rafał Łakomy, natomiast opiekunem metodycznym Julii jest Pani Anna Gąsior, która przygotowała niezbędną rekomendację dla naszej uczennicy.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

 

Tekst i zdjęcie: II LO

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.