Podziękowania dla ZSP nr 3 od Fundacji TVN

Image
Image

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 otrzymała podziękowanie od Pani Katarzyny Kolendy- Zaleskiej- Prezesa Fundacji TVN za przekazaną darowiznę na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Do podziękowań dorzucono misia  projektu Dorota Wellman i Robert  Kupisza.

Przypomnijmy. Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski zaproponował koleżankom i kolegom ,uczniom szkoły, aby ten Dzień  uczcić własnoręcznie zrobioną laurką, życzeniami czy filmikiem, który został nakręcony przez uczniów, a kwiaty będące podziękowaniem za trud pedagogów, zastąpić wpłatą na budowę Kliniki Psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

Do tak zebranych środków dorzucono pieniążki uzyskane podczas festynu z okazji 60-lecia szkoły i zgromadzono w ten sposób 4000 zł.

W ZSP nr 3  już niejednokrotnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wychodzili naprzeciw tym, którzy potrzebowali pomocy.
Liczne akcje charytatywne  pokazały, że w ZSP nr 3 uczy się  młodzież o wrażliwych sercach. Jednak ta akcja ma szczególne znaczenie, bo bezpośrednio dotyczy problemu dotykającego dzieci i młodzież, co pokazują przeprowadzane badania i publikowane statystyki.
Pamiętajmy jednak, że za każdą liczbą podaną w statystyce kryje się konkretne dziecko z całym bagażem doświadczeń, które często je przerasta.


Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.