Tłumy w Sienkiewiczówce podczas Dnia Otwartego

Image
Image

 22 kwietnia 2022 roku, tuż przed godziną 9 rano,  pierwsi goście zawitali w progi  I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.  W auli szkolnej przywitali odwiedzających zarówno nauczyciele jak  i uczniowie, którzy w tym dniu wcielili się w rolę przewodników po szkole. Zanim jednak młodzież udała się na spacer po Sienkiewiczówce przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą edukacyjną i obejrzeć film promocyjny. W międzyczasie  wysłuchali  kilku utworów wokalistów szkolnego zespołu  Parafraza – Roberta Puczkę oraz Janka Gostumskiego.

            Nauczyciele liceum wraz z uczniami przygotowali ciekawą i bogatą ofertę zajęć –  warsztaty z emisji głosu, quizy językowe, fizyczne pokazy doświadczalne, konkursy  przedmiotowe (matematyczne, informatyczne) czy turniej gry FIFA.

            Licealni „piloci” oprowadzali po wyremontowanych szkolnych korytarzach opowiadając o tradycyjnych imprezach: Dniu Patrona i przygotowywanych z tej okazji plakatach filmowych, które zdobią korytarze;  prężnie działającym Samorządzie Uczniowskim, który aktualnie przygotowuje pożegnanie tegorocznych maturzystów – Henryki; akcjach charytatywnych w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, Malwirze –  malborskim wiosennym rajdzie; szkolnym zespole wokalnym Parafrazie czy cyklicznych audycjach radiowych realizowanych przez naszych uczniów - Radio Bigos. Zwiedzający usłyszeli także relacje z pobytu w Błękitnej Szkole na Helu, obserwatorium astronomicznym w Piwnicach i innych ciekawych miejscach, które w ciągu roku odwiedzają nasi uczniowie.

            W odnowionej bibliotece szkolnej  Kacper Katulski, uczeń trzeciej klasy, witał odwiedzających słowami:  biblioteka szkolna to autentyczna przystań, w której nie zawsze jest cisza...bo "się dzieje"! Tak, biblioteka to przystań dla każdego! Można tu nie tylko poczytać, pograć w planszówkę czy w ramach odstresowania pokolorować przygotowany przez bibliotekarzy szablon kolorowanek. To miejsce, gdzie w ramach  „Galerii Szkolnej”,  bibliotekarze eksponują prace plastyczne uczniów.  Kacper, autor prac plastycznych o bardzo indywidualnej kresce, w interesujący sposób wprowadzał gości w świat pasji uczniowskich, opowiadając o swoich  i innych pracach wyeksponowanych w bibliotece.

                      Finaliści Olimpiady Zwolnieni z Teorii -  zespół ArtEko 2 i Zespół Królika Ratownik - zaprezentowali uczniom swoje  projekty społeczne, opowiadając o zajęciach ekologiczno- plastycznych dla najmłodszych dzieci oraz  zajęciach  z pierwszej pomocy, które prowadzili dla swoich młodszych kolegów.

            Uczniowie poznali też bazę sportową szkoły, gdzie w sali gimnastycznej kibicowali rozgrywkom piłki siatkowej oraz obserwowali zajęcia fitness,  na boisku szkolnym zaś oglądali  mecz tenisa ziemnego. Zwieńczeniem spaceru po Sienkiewiczówce  była „wizyta” w przyszkolnym ogrodzie, który już teraz zachwyca piękną zielenią. Jednak najciekawszym okazem wzbudzającym podziw jest ponad 160 - letni dąb szypułkowy, będący Pomnikiem Przyrody.

            Dzień Otwarty naszej szkoły z perspektywy odwiedzających był udany!

 I Liceum Ogólnokształcące odwiedziło w sumie ponad 800  uczniów z powiatu malborskiego, jak i spoza niego. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Czekamy na Was!!!

 

 

Tekst i zdjęcia: I LO

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.