Uczniowie Technikum nr 3 w centrach e-sportowych Warszawy

Image
Image

W dniach 15 - 16 września 2022r.  dwie klasy kształcące się w zawodach technik informatyk i technik programista Technikum nr 3 w Malborku odbyły wycieczkę do Warszawy, której głównym celem był ESPORT SPOT -jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc w Warszawie, gdzie organizowane są profesjonalne turnieje i otwarte dla wszystkich eventy. Często gośćmi są tam różni gracze, streamerzy i influenserzy.
Na 20 profesjonalnych stanowiskach komputerowych z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego mogliśmy pograć w ulubione gry, takie jak: CS:GO, Valorant, League Of Legends, Fortnite.
Niektórzy z nas wcielili się w rolę kierowców wyścigowych na specjalnie przystosowanym do tego stanowisku do simracingu.
Mogliśmy pograć na konsolach XBOX w FIFA22, Mortalkombat oraz inne gry. Przetestowaliśmy także okulary VR, które pozwoliły lepiej wczuć się w klimat gier.
Była tam również specjalna strefa Colors of Design z kanapami i fotelami, w której mogliśmy się zrelaksować i obejrzeć sprawozdania ze światowych wydarzeń e-sportowych.

Odwiedziliśmy również KinguinEsports Performance Center - centrum esportowe w Warszawie.

W ramach takiej wycieczki oprowadzający nas pan Paweł opowiedział historię Centrum Kinguin, a na powierzchni 2000 m2 obejrzeliśmy piętro treningowe wraz z bootcampami, koszulkami zespołów, które tam trenowały oraz pucharami zdobytymi przez zespoły Teamu Kinguin.
Strefa gracza to kilkadziesiąt profesjonalnych stanowisk gamingowych.
Na piętrze wypoczynkowym zwiedziliśmy część hotelową - gdzie mieszkają profesjonalni zawodnicy espotowi, siłownię i jadalnię.
Podobał nam się również pobyt na piętrze relaksu, gdzie mogliśmy pograć w tenisa stołowego, bilard oraz wypocząć na tarasach oglądając transmisje z wydarzeń esportowych na telewizorach.

Koszt transportu zrealizowano dzięki projektowi współfinansowanemu  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.3 Edukacja Zawodowa, Poddziałanie 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej w ramach projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM”.

 

Relacja uczestników:
Zuzanna:

Na wycieczce podobało mi się wspólne granie ze znajomymi w dowolne gry w ESPORT SPOT. Odwiedziliśmy również Kinguin'a i Centrum Nauki Kopernik.
Bardzo miło spędziłam tam czas w przyjaznym gronie oraz uzyskałam  wiele nowych informacji.

 

 

Szymon:

Wycieczka do Warszawy była jedną z najlepszych na jakich byłem w ostatnich latach.

W Kinguinie dowiedzieliśmy się więcej o esporcie i o zawodnikach.
Późniejsza wizyta w ESPORT SPOT również była ciekawa. Wyjazd będę wspominał bardzo pozytywnie.

 

Jakub:

Podobało mi się zwiedzanie Warszawy, szczególnie  Starego Miasta.
Nocowanie w hotelu też było fajne, zorganizowaliśmy się z klasą i fajnie spędziliśmy czas.

 

Dawid:
Z wycieczki najbardziej podobało mi się granie w CentrumESPORT SPOT oraz zwiedzanie Centrum Naukowego Kopernik.

 

Krzysztof:
Najbardziej podobały mi się atrakcje wESPORT SPOT. Polecamy serdecznie Warszawę.

 

Mateusz:
Podobały mi się atrakcje w Centrum Kopernik i ESPORT SPOT. Polecam te miejsca w

Warszawie.

 

Uczniowie klas 4ips i 4ip

 

 

Tekst i zdjęcia: Technikum nr 3


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.