Młodzież II LO na wyciecze do American Corner w Gdańsku

Image

Pierwsi osadnicy, którzy 11 grudnia 1620 przybyli do Ameryki na pokładzie statku “Mayflower”,  nic o tym miejscu nie wiedzieli i zupełnie nie byli przygotowani na to, co ich czeka. Podczas pierwszej zimy, ponieśli oni ogromne straty, gdyż z grona 102 przybyłych statkiem osób, aż 46 zmarło z głodu. Reszta zapewne również nie przeżyłaby do końca zimy, gdyby nie pomoc tubylców… Takie były początki Thanksgiving Day. To bardzo istotne święto w kulturze amerykańskiej.

 

16 listopada nasza młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej na ten temat w ramach innowacji pedagogicznej, czyli konwersatorium. Odwiedziliśmy American Corner w Gdańsku, które jest siedzibą Centrum Doradczego Reference Education USA przy Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Centrum posiada zbiór aktualnych katalogów i przewodników w formie drukowanej i elektronicznej, zawierających informacje o amerykańskim systemie szkolnictwa wyższego i programach różnych uczelni. Zawiera informacje na temat procesu rekrutacji, niezbędnej dokumentacji i opłat oraz wymaganych testów standaryzowanych (również tych z poprzednich lat).  Odbyliśmy ciekawe warsztaty kulturowe w języku angielskim.

 

Oprócz pigułki historii zdaliśmy sobie również sprawę z tego, jaka jest istota tego święta i co się kryje za corocznym dziękowaniem za rzeczy proste, aczkolwiek bardzo wartościowe w naszym życiu. Opiekunowie całej przygody, Pani Kamila Górska i Pan Rafał Łakomy, mieli szansę obserwować naszą młodzież podczas praktycznych ćwiczeń w posługiwaniu się językiem angielskim. Nasza szkoła zyskała kolejną instytucję i partnera do współpracy, z czego bardzo się cieszymy i już snujemy plany na kolejny wyjazd.

 

 

Tekst i zdjęcie: II LO


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.