Promocja postaw przedsiębiorczych w I LO

Image
Image

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości- Power 2 Work, to cykliczne już wydarzenie, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, które odbyło się w tym roku 16 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.  Uczniowie Sienkiewiczówki po raz kolejny aktywnie wzięli udział, podobnie jak w ubiegłym roku, w formule online.

 

W ramach inspiracyjno- motywacyjnego panelu „Znajdź pomysł na siebie”, młodzież wysłuchała prelekcji i dyskusji zaproszonych gości- inspirujących młodych przedsiębiorców, wolontariuszy oraz psychologa. Tematem przewodnim wydarzenia był  rozwój umiejętności i określenie dalszej ścieżki rozwoju zawodowego. Prelegenci na swoim przykładzie przekonywali uczniów do poszukiwania swojej drogi, do odwagi do doświadczania i testowania różnych ścieżek edukacyjno- zawodowych. Zwrócono również uwagę na trudności, które są nieodłącznym elementem w życiu każdego, ale pokazano też w jaki sposób radzić sobie  z przeciwnościami.

 

Panel inspiracyjno- motywacyjny był niewątpliwie okazją do przemyśleń, możliwości poszukiwania i rozwijania swoich umiejętności.

 

Izabela Łukasiewicz- nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy

 

 

Tekst i zdjęcia: I LO

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.