Uczennica Technikum nr 3 zwyciężczynią w wojewódzkim konkursie literackim

Image
Image

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4GTu Amelia Gappa kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zajęła I miejsce w XVII Edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego “Powiew Weny”. Praca Amelii została najwyżej oceniona przez jury w grupie wiekowej uczestników 16-19 lat. Nasza laureatka już kilkakrotnie brała udział w zmaganiach literackich, ale ten sukces to Jej najwyższe osiągnięcie.

 

Tegorocznej edycji konkursu przyświecało motto:

“(...) na zgliszczach najpiękniejszy wyrasta owoc”.

 

Są to słowa tragicznie zmarłej w 2022 roku pisarki Mai Lidii Kosakowskiej i były one inspiracją dla autorów prac konkursowych.

 

Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, która od lat zabiega, aby zarówno młodzi jak i dojrzali autorzy mieszkający na terenie województwa pomorskiego prezentowali swoją twórczość literacką. Cenne nagrody rzeczowe ufundował Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Były one wręczane 22 listopada  w czasie wieczornej gali w wejherowskiej bibliotece. Opiekunką Amelii była Izabela Trofimowicz-Paziak (nauczycielka języka polskiego).

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Technikum nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.