MaKUL@TURA

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA to grupa kilkunastu osób, pasjonatów kultury, sztuki i muzyki o zabarwieniu alternatywnym.

Zajmujemy się promocją twórczości zarówno lokalnej jak i krajowej, a nawet zagranicznej. Nasze główne działania skupiają się wokół organizacji koncertów artystów ambitnych, niszowych, których twórczość charakteryzują wysokie walory artystyczne, co niestety rzadko idzie w parze z ich popularnością. Na naszym koncie są także wystawy prac lokalnych twórców, festiwale muzyczne (ENmusic Festiwal). Prowadzimy także cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty wokalno-gitarowe dla dzieci i młodzieży. W czasie naszej działalności zrobiliśmy setki koncertów i innych wydarzeń muzycznych, zorganizowaliśmy piknik ekologiczny promujący zdrowy styl życia.

Pod szyldem Stowarzyszenia MaKUL@TURA działamy od 10 lat, jednak nasi członkowie mogą pochwalić się wcześniejszym wieloletnim doświadczeniem w działalności kulturalnej – jako grupa pasjonatów organizowali z powodzeniem Malborski Przegląd Muzyczny, Dni Metalu czy Etno Festiwal.

Od 5 lat nasze działania prowadzimy we własnej siedzibie czyli w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA - w ramach programu MPPL udało nam się wydzierżawić i wyremontować część budynku a także przestrzeń wokół niego. To właśnie tutaj odbywają się cykliczne imprezy takie jak MaKULATURA Day, Rockowe Andrzejki a także Malborska Scena Muzyczna (cykl koncertów mających na celu zarówno przypomnienie działających niegdyś na terenie Malborka zespołów, jak i promocję tych nowych). 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.