Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

W skład Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych wchodzą: IV Liceum Ogólnokształcące, Technikum Nr 2, Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1, Szkoła Mistrzostwa Sportowego 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku to szkoła z 70- letnią tradycją szkolnictwa zawodowego. Uczniowie naszej szkoły w trakcie nauki poznają zagadnienia teoretyczne i nabywają umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w wybranych przez siebie zawodach, takich jak:   

 • technik elektronik
 • technik mechanik
 • technik elektryk
 • technik mechanik lotniczy
 • monter elektronik
 • mechanik motocyklowy
 • mechanik pojazdów samochodowych
 • kucharz
 • fryzjer
 • oraz jeszcze w wielu

 

Uczniowie Branżowej Szkoły I St. Nr 1 odbywają zajęcia teoretyczne w salach dydaktycznych znajdujących się w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku (ul. de Gaulle’a 75). Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 oraz Technikum nr 2 odbywają zajęcia praktyczne w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku (ul. de Gaulle’a 75) albo w wybranych zakładach pracy na terenie Malborka i okolic. Uczniowie mają do dyspozycji dobrze wyposażone sale dydaktyczne, pełnowymiarową halę sportową, krytą pływalnię, salę fitness oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią.

 

Szkoła uczestniczy w trzech projektach z funduszy unijnych: Erasmus+ (praktyki zagraniczne uczniów), Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych (stypendia, kursy doskonalące), Zostań Zawodowcem (dodatkowe staże i praktyki, kursy doskonalące, wizyty studyjne, doposażenie szkoły). Uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik elektryk są objęci patronatem firmy ENERGA Operator w ramach programu Energia do nauki (stypendia, dodatkowe staże). Uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik elektronik są objęci patronatem firm: Flex i Jabil.

 

We wszystkich szkołach wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 uczniowie zobowiązani są do noszenia munduru, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie regulaminem. Jesteśmy więc szkołą mundurową i to czyni nas społecznością wyjątkową w najbliższym, ale i w dalszym środowisku. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie malborskim, która prowadzi pion certyfikowanych klas wojskowych. W tej klasie jest miejsce dla uczniów ceniących dyscyplinę, sprawność. fizyczną i planujących związać swoje dorosłe życie zawodowe ze służbą wojskową.

 

Szkoła współpracuje z 22. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Malborku, Podoficerską Szkołą Marynarki Wojennej w Ustce, Wojskową Komendą Uzupełnień w Malborku, Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są przez kadrę w/w jednostek oraz naszych nauczycieli oficerów rezerwy Wojska Polskiego. Uczniowie uczestniczą w obozie organizowanym przez Szkołę Podoficerską Marynarki Wojennej w Ustce gdzie prowadzone są zajęcia specjalistyczne między innymi: na trenażerze strzeleckim pola walki „Śnieżnik”, na poligonie w ramach treningu przetrwania w warunkach bojowych, na trenażerze „mostek kapitański okrętu”, siłownia okrętowa, na basenie ćwiczenia z technik ratownictwa morskiego i przeżycia na morzu, w pracowni medycznej z udzielania pierwszej pomocy medycznej w warunkach bojowych. W obozie szkoleniowo obronnym organizowanym w Garczynie, ćwiczą i doskonalą umiejętności: strzelanie z broni palnej, wybranych technik walki wręcz, podstawy oddychania i nurkowania pod wodą z wykorzystaniem aparatów tlenowych, zajęcia surviwalowe, łączność i musztrę, kajakarstwo i żeglowanie.

  

W naszych szkołach realizowane będą następujące innowacje pedagogiczne:

 1. Szkolenie pożarnicze (liceum ogólnokształcące).
 2. Szkolenie wojskowe (liceum ogólnokształcące).
 3. Funkcjonowanie policji (liceum ogólnokształcące).
 4. Funkcjonowanie straży granicznej (liceum ogólnokształcące).
 5. Obrabiarki sterowane numerycznie CNC (branża mechaniczna w technikum i branżowej szkole I st.).
 6. Produkcja i przesył energii elektrycznej (branża elektryczna w technikum).
 7. Robotyka w praktyce (branża elektroniczna w technikum i branżowej szkole I st.).
 8. Zabiegi kosmetyczne (branżowa szkoła I st.).
 9. Techniki barmańskie (klasy kucharskie szkoły branżowej I st.).

 

Istnieje możliwość zakwaterowania uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w dwóch internatach funkcjonujących na terenie Malborka. Internaty wraz ze stołówkami posiadają łącznie 220 miejsc.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

Pl. Narutowicza 14
82-200 Malbork
tel./fax   55/647 34 34, 55/647 34 39
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    
www.zsp4.malbork.pl
Dyrektor:  Paweł Rybak

 

Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

1) ul. Mazurów 1,   82-200 Malbork 
2) ul. 500-Lecia 23, 82-200 Malbork

tel. 55/647 34 38                               

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.