Maraton Czytelniczy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza

Image
Image

Po raz siódmy ruszył „Maraton Czytelniczy”, ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników jest zapoznanie się z różnorodną literaturą na przestrzeni kilku miesięcy.

Do konkursu zgłosiło się trzynaście osób z klas: 1a, 1b, 2c i  3a4. W teście pierwszym, który uczniowie rozwiązywali w czytelni szkolnej w dniu 12.10.2021 roku,  uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki Stanisława Lema „Katar”.Jak się okazało uczniowie mierzyli się z dość trudnym testem. Jednak nie zrażają się i już przygotowują się do czytelniczych zmagań, wypożyczając kolejną lekturę - „Imperium”.  Ryszarda Kapuścińskiego.

O popularności konkursu w Sienkiewiczówce niech świadczy fakt, że wśród „maratończyków”  są uczennice biorące udział po raz trzeci - Julia Wiśniewska, Julia Jendernalik  oraz Weronika Wieliczko, wszystkie z klasy 3a/4.

Pierwszy test za nami! Dziękujemy Wam, czytelnikom za udział i życzymy wytrwałości w zmaganiach z kolejnymi lekturami. Jako nauczyciele bibliotekarze, zachęcamy wszystkich do poznania ciekawej literatury.

 

Izabela Łukasiewicz

Leokadia Prędota

 

  

Tekst i zdjęcia: I LO

 

 

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.