ZSP nr 3 prozdrowotnie

Image
Image

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 trwa akcja pt. "Dwa miesiące bez słodyczy", która została zorganizowana w ramach projektu z wychowania fizycznego "Zachowaj Równo-Wagę". Inicjatywa ta ma na celu zapobieganie nadwagi i otyłości wśród młodzieży szkolnej. Zadaniem jest także uświadamianie uczniów w temacie zdrowego i przede wszystkim świadomego odżywiania oraz wprowadzaniu i utrzymaniu dobrych nawyków. Uczennice szkoły pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Pauliny Siemieniuk, przygotowały plakaty oraz informacje w mediach społecznościowych na temat szkodliwości cukru oraz o negatywnych skutkach jego nadmiernego spożywania. 

Zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna są szczególnie ważne podczas pandemii i prowadzenia siedzącego trybu życia uczniów. Badania wskazują, że około 90% dzieci szkolnych odżywia się nieprawidłowo, a wzrost procentowy otyłości uczniów na przestrzeni lat wzrósł z 4% do około 20%.  
Jest to jedna z kilku inicjatyw, które będą realizowane zarówno na zajęciach wychowania fizycznego, jak i w akcjach szkolnych i międzyszkolnych.    
Do powyższej akcji przyłączyli się również nauczyciele i inni pracownicy ZSP nr 3, którzy już zauważyli pozytywne efekty. Zapraszamy  do wyzwania!

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.