Spotkanie uczniów ZSP nr 3 ze Specjalistą ds. Turystyki

Image
Image

Dnia 18 listopada 2021r. uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczący się języka hiszpańskiego, wzięli udział w spotkaniu online z panem Rafałem Kozłowskim- Specjalistą ds. Turystyki Mazovin Travel Sp. z o.o.

Pan Rafał od 17 lat pracuje przy obsłudze turystów hiszpańskojęzycznych przyjeżdżających do Polski  i podzielił się z nami swoim doświadczeniem. Opowiedział uczniom o znaczeniu znajomości języków obcych, a w szczególności języka hiszpańskiego podczas pobytu turystów w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się, że nasz kraj odwiedza coraz więcej ludzi hiszpańskojęzycznych, którzy nie zawsze posługują się językiem angielskim, średnia wieku to powyżej 50 lat, dlatego bardzo cenna jest znajomość języka hiszpańskiego, którym posługuje się nie tylko Hiszpania, ale również kraje Ameryki Łacińskiej.  Język ten możemy również wykorzystać w wielu krajach Europy, gdyż wiele osób jako drugi język do nauki, po języku ojczystym, wybiera właśnie język hiszpański.

Uczniowie dowiedzieli się również o różnicach kulturowych, upodobaniach kulinarnych (najbardziej lubianą potrawą Hiszpanów  jest żurek oraz desery np. jabłecznik, sernik czy desery na bazie owoców leśnych ) oraz najczęściej występujących problemach i sposobach ich rozwiązywania podczas zwiedzania oraz pobytach w hotelach i obiektach turystycznych.

Zdobyta na spotkaniu wiedza jest dodatkowym atutem, który uczniowie będą mogli niewątpliwie wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

 

Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.