Warszawa w ramach przedsięwzięcia- Poznaj Polskę

Image
Image

W dniach 12 i 13 maja 2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki  Poznaj Polskę.

W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klas pierwszych Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk wraz z opiekunami.

Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.


Dnia 12 maja  o godzinie 6.00 wyruszyliśmy w naszą podróż, aby ok. 11.00 dojechać  do miejsca docelowego. Gdy dotarliśmy, zgodnie z planem wycieczki, rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był najstarszy i najbardziej znany katolicki cmentarz Warszawy założony w 1790 roku, według projektu Dominika Merliniego – nadwornego architekta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Cmentarz Stare Powązki oraz Powązki – Cmentarz Wojskowy.

Następnie obejrzeliśmy fragmenty murów getta przy ulicy Złotej 62 i Siennej 55.

Kolejny punkt to  sanktuarium przyrody w wielkim mieście- Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Zaciszny park pozwolił nam na spacer wśród

5000 gatunków i odmian roślin.

Łazienki Królewskie to dalsza część relaksującego spaceru, podczas którego   podziwialiśmy budynki, pawilony, rzeźby i ogrody: królewski, romantyczny, modernistyczny oraz chiński.

Drugiego dnia wycieczki wyruszyliśmy w kierunku pomnika Polegli Niepokonani  – pomnik wojownika z tarczą, według projektu Gustawa Zemły. Po czym nastąpiło zwiedzanie Starego Miasta. Kolejno zwiedziliśmy: Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, Barbakan. Wycieczka zakończyła się grą miejską.

Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Dowodem tego jest niezliczona liczba zdjęć. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

 

 


Tekst i zdjęcia: ZSP nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.