Erasmus chess w Technikum nr 3

Image
Image

Z okazji 35 urodzin programu Erasmus+, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności zorganizowała Międzynarodowy Turniej Szachowy online, w którym uczestniczyła 6 osobowa drużyna Technikum nr 3 w Malborku.

 

Przez cztery dni zmagań od 14- 18.11.2022, Kosma Magiera, Michał Stefaniak, Magda Riebandt, Dawid Piecuch, Damian Nowicki oraz Jakub Rutkowski dzielnie stawali w szranki szachowych pojedynków z pasjonatami szachów z całego świata. W turnieju było zarejestrowanych 1050 uczestników. Ideą turnieju było pokazanie, że program Erasmus+ łączy ludzi o różnych pasjach i pozwala im się rozwijać. Nasi uczniowie każdego dnia rozgrywali po 13 partii szachowych z przeciwnikami pochodzącymi z różnych krajów. Chociaż zabrakło im odrobiny szczęścia, by zakwalifikować się do grona zawodników z 10 najlepszymi wynikami dnia, którzy awansowali do finału turnieju, to nasi zawodnicy świetnie się spisali wobec ogromnej liczby graczy biorących udział w turnieju. W codziennych rozgrywkach Kosmie udało się zająć 26 miejsce, Dawidowi miejsce 40, a Michałowi 50 miejsce. Gratulujemy!

 

Przygotowaniem do turnieju i opieką nad uczestnikami zajęły się Panie-  Aleksandra Woron oraz Joanna Szymańska-Cybulska- szkolny koordynator programów Erasmus+.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Technikum nr 3

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.