Tydzień Ulgi w II LO w Malborku

Image

Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku 

Informuję, że Nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej Tydzień Ulgi, której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach akcji apeluję, aby w tygodniu powrotu młodzieży do nauki stacjonarnej, nauczyciele powstrzymali się od klasówek, pytania na lekcji i zadawania uczniom zadań domowych. Celem kampanii jest obniżenie stresu i zadbanie o samopoczucie uczniów w dobie pandemii.  

Jako nauczyciele, a przede wszystkim jako rodzice, zdajemy sobie sprawę, jak trudnym doświadczeniem była dla uczniów nauka zdalna, wymuszona przez pandemię COVID-19. To nauka trudna, monotonna i odbywająca się w samotności. Wiemy też, że nauka zdalna obciąża całe rodziny, a niejednokrotnie przebiega w atmosferze lęku i napięcia.  

W walce z konsekwencjami stresu nie ma skuteczniejszego narzędzia niż obniżenie stresu. Idea Tygodnia Ulgi jest więc niezwykle prosta i sprowadza się do rezygnacji z części stawianych uczniom wymagań choćby na kilka dni. Niech pierwszy tydzień powrotu do szkoły odbędzie się bez klasówek, kartkówek, zadań i pytania na ocenę. Dla uczniów i uczennic będzie to prawdziwa ulga.  

Tydzień Ulgi dla uczniów klas 2 (po gimnazjum, uczących się w cyklu 3-letnim) – Od 17 do 23 maja 2021r.
Tydzień Ulgi dla uczniów klas 1 i 2 (po szkole podstawowej, uczących się w cyklu 4-letnim) – Od 24 do 30 maja 2021r.

Z pozdrowieniami

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku

Zbigniew Kowalski

 

 

Tekst i zdjęcie: II LO

 


© {2019} Powiat Malborski. Wszystkie prawa zastrzeżone.